Cser-Palkovics Andrást a 2026. évi pedagógusbér-emelésről szóló kormányzati előterjesztés kapcsán szakmai egyeztetésre hívta meg Kókayné Lányi Marietta, közoktatásért felelős államtitkár. A Megyei Jogú Városok Szövetségének (MJVSZ) új elnöke örömmel vette a megkeresést, és azt az ígéretet kapta, hogy szakpolitikai kérdésekben a jövőben is rendszeresen egyeztetni fog a szövetséggel az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium!
A konstruktív hangulatú tárgyaláson Elnök úr a szövetség nevében üdvözölte a pedagógusok számára tervezett újabb béremelést. Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy a jelenlegi bérrendszerben a különböző szakmai tapasztalattal rendelkező pedagógusok jövedelmei túlságosan közel kerültek egymáshoz, ezért a jövőben fontos lenne, hogy a bérstruktúra jobban tükrözze a szakmai életutat és a megszerzett tapasztalatot.
Cser-Palkovics András a megbeszélésen kiemelte azt is, hogy a nevelő-oktató munkát segítő dolgozók – így az óvodatitkárok, dajkák és pedagógiai asszisztensek –, valamint a technikai munkatársak bérhelyzetét is szükséges lenne kormányzati szinten rendezni, mivel ezen munkakörök bérei jelentősen elmaradnak a pedagógusbérek növekedésének ütemétől. Az MJVSZ elnöke szerint ezen a területen sürgető és országos szintű beavatkozásra van szükség. A kormányzat részéről nyitottság mutatkozott a probléma kezelésére.
A megbeszélés egyik fontos eredménye, hogy a felek megállapodtak: a jövőben rendszeres szakmai konzultációkra kerül sor az oktatást érintő kormányzati elképzelések és intézkedések kapcsán. A Megyei Jogú Városok Szövetsége továbbra is kész a szakmai együttműködésre, annak érdekében, hogy az önkormányzatok tapasztalatai és javaslatai minél hatékonyabban hasznosuljanak a hazai közoktatás fejlesztésében!
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges